Gazeta10

Fitore spektakolare e Real Madridit

Real Madridi ka shënuar fitore të vështirë, por spektakolare, ndaj skuadrës së fundit në tabelë, Almeria.

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti triumfoi me përmbysje në “Santiago Bernabeu”.

Kjo ndeshje i takoi javës së 21-të në La Liga.

Almeria ishte duke udhëhequr me dy gola epërsi pas pjesës së parë, pas golave të shënuar nga Largie Ramazani (1′) dhe Edgar Gonzalez (43′).

Por, “Los Blancos” ia dolën të përmbysin gjithçka në pjesën e dytë.

Fillimisht shënoi nga penalltia Jude Bellingham (56′), e më pas edhe Vinicius Junior (67′), për barazimin e shifrave.

Derisa ndeshja po shkonte drejt fundit, në skenë u shfaq Dani Carvajal (90+9′), që shënoi për të ia siguruar pikët e plota skuadrës së tij.

Real Madridi tani ka 51 pikë dhe momentalisht është lider në tabelë, me dy pikë më shumë se Girona, që sonte takohet me Sevillan.

Almeria mbetet në pozitën e fundit (20) me gjashtë pikë të grumbulluara.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej