Gazeta10

’Fjala e fundit’, projekti emocionues publikohet nga Halidi

Rap-artisti në ngritje Halid ka bërë hapin e tij të radhës në skenën muzikore me lansimin e këngës së tij më të re, “Fjala e Fundit”.

Duke kombinuar tekstet e ndjeshme me një melodinë hipnotike të rapit, kjo baladë e re ka të gjitha përbërësit për të prekur zemrat e dëgjuesve.

Muzika e këngës është krijuar nga talenti i Vizion Records, Splecter Beats, i cili ka dhënë jetë melodisë që përshkon thellë në shpirtin e stilit të Halidit.

Teksti i këngës është një punë personale e Halidit, i cili jo vetëm që performon por edhe shkruan vargjet e tij. 

Ai ka arritur të sjellë përvoja të jetës përmes fjalëve, duke ndarë mendime dhe ndjenja që resonojnë me një audiencë të gjerë.

Klipi i këngës është një vizual tjetër që përmbyll idenë që artisti ka dashur të përçojë. Valone ka qenë regjisori pas realizimit të klipit.

Dëgjuesit dhe ndjekësit e zhanrit të rapit tashmë kanë filluar të ndajnë komente pozitive dhe të shprehin mbështetjen e tyre për Halidin dhe këngën e tij të re. 

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë