Gazeta10

Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë hap konkurs për një pozitë pune, Kurti i fton qytetarët të aplikojnë

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar në Facebook se Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) po kërlpm mkë arkitektingjinier për rajonin e Mitrovicës.

Kurti shkroi se punëtori i ri po i duhet këtij fondi “për të siguruar qasje të të gjithë qytetarëve në masa të efiçiencës”, ndërsa i ftoi të gjithë profesionistët që “ta konsiderojnë seriozisht këtë mundësi të hapur”, në veçanti ata nga komunitetet joshumicë.

“Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) ka hapur konkurs publik për pozitën Arkitekt/Inxhinier për Rajonin e Mitrovicës, për të siguruar qasje të të gjithë qytetarëve në masa të efiçiencës”, shkroi Kurti.

“U bëj ftesë të gjithë profesionistëve që ta konsiderojnë seriozisht këtë mundësi të hapur, e veçanërisht i inkurajoj bashkëqytetarët tanë të komuniteteve joshumicë që të aplikojnë në [email protected] deri më 21 qershor”, shtoi ai.

Për më shumë detaje në lidhje me thirrjen, kriteret dhe dokumentacionin e kërkuar, Kurti e ka bashkëngjitur edhe një link për të interesuarit.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube