Gazeta10

Formacionet zyrtare: Barcelona në kërkim të fitores ndaj Villarreal

Barcelona është mysafir i Villarrealit në Estadio de la Ceramica për ndeshjen e javës së 21-të në La Liga.

Katalunasit janë në krye të tabelës së kampionatit spanjoll me tetë pikë më shumë se Real Madridi dhe planifikojnë ta rritin këtë diferencë.

Nëndetësja e Verdhë është në vend të tetë në tabelë dhe ndodhet dy pikë larg zonës evropiane, ashtu që do të përpiqet të marrë rezultat pozitiv.

Trajnerët Quique Setien dhe Xavi Hernandez i kanë caktuar taktikat e tyre që do t’i vënë në fushë në këtë përballje.

Formacioni startues i Villarrealit: Reina; Foyth, Albiol, Torres, Moreno; Coquelin, Parejo, Capoue; Pino, Morales, Baena.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; Frenkie, Kessie, Gavi, Pedri; Leëandoëski, Raphinha.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur