Gazeta10

“Free Palestine”- Dikush vandalizon shtatoren e Bill Clintonit në Prishtinë

Shtatorja e ish-presidentit amerikan Bill Clinton në lagjen ‘Dardania’ në Prishtinë është vandalizuar me mbishkrimin “Free Palestine”, slogan ky pro-palestinez.

Lajmin e ka bërë të ditur Agim Rexhepi nga Shoqata ‘Miqtë e Amerikës’ me anë të një postimi në ‘Facebook’.

I njëjti iu ka bërë thirrje institucioneve të sigurisë që të identifikohet i dyshuari që vandalizoi shtatoren e ish-presidentit amerikan Clinton.

“Apel Institucioneve të siguris të gjindet personi apo grupi që ka shkarravit në shtatore e Presidentit Bill Clinton dhe të mirren masa ndaj tij/tyre”, ka shkruar ai.

“Textet e tilla nese shkruajn le ti bëjnë në vende tjera e jo në shtatore ngase efektet politiko-diplomatike jan shum të damshme…”, përfundon postimi i tij.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur