Gazeta10

Gashi: E rrezikshme me mendua që po e mbron familjen dhe të mohosh krijimin e familjes

Miratimi i Kodit Civil është një nga temat me të nxehta që vendi po përballet tash e një kohë. Kjo për faktin se pjesë e këtij Kodi është edhe pjesa që parasheh martesën mes gjinisë së njëjtë.

Komentatori politik, Blerim Gashi në emisionin ‘Gallatë’ në Kanal10, është shprehur pro miratimit të Kodit Civil.

Sipas tij është e drejtë individuale e secilit person që të zgjedh për jetën e tij.

“Vlerat e familjes ruhen me tolerancë, me mirëkuptim, me dashuri, e jo me koncepte morale të tejkaluara konservative të vjetra të cilat kanë treguar se mbrapa asaj që quhet vlerë si diçka konservative e qe e kemi pas moti, gjithmonë në formë të fshehtë kemi krijuar familje ‘fake’”, ka thënë Gashi. /Gazeta10/

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube