Gazeta10

Gashi: Vuçiq do të paraqes humbjen si fitore, siç kanë bërë gjatë historisë

Analisti Blerim Gashi ka deklaruar se Presidenti Vuçiq e ka shumë më të vështirë e Kryeministri Kurti duke marrë parasysh që Serbia është më Rusi se Rusia dhe se ajo tani duhet të vendosë për shkëputjen nga realitet i rrejshëm, iluzioni që kanë jetuar me vite.

Ai në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, që po mbahet live nga Ohri i Maqedonisë së Veriut, para gazetarit Kushtrim Sadiku ka deklaruar  se Vuçiq marrëveshjen me Kosovën do të tentojë ta paraqesë si fitore sepse kështu kanë bërë gjatë historisë në shumë raste.

Vija që mbanë Vuçiq don ta paraqes vetën si fitues, edhe këtë do të provojë që ta shes si fitore, prandaj mendoj që ai gjendet në një situatë të pafavorshme, ka deklaruar Gashi. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit