Gazeta10

“Gazetarët ta bojkotojnë Kurtin ‘cullak’ duhet me lënë / Matoshi acarohet në debat me panelistët

Derisa po flitej për raportin e kryeministrit të vendit, Albin Kurti me gazetarët, në studion e Politiko të Kanal 10 shpërtheu debati mes komentatorit Matoshi dhe analistëve tjerë pjesmarrës në studio.

Sipas Matoshit, faj në atë rast kanë edhe gazetarët që sipas tij shkojnë pas kryeministrit Kurti.

“Gabimi i gazetarëve është që shkojnë pas tij, këtu është gabimi i tij. Duhet mos me shku, me i’a bojkotu konferencën”, deklaroi Matoshi.

Sipas tij, Kurti me vet fjalitë që i shqipton e sjell punën deri tek bojkotimi i paraqitjeve të tij.

“Me vet fjalitë që i shqipton, absolutisht nëser konferencat e z.Kurti gazetarët me qenë të ndërgjegjshëm duhet me i bojkotu, me mbet cullak, vet, se ashtu është etika e gazetarit”, tha mes tjerash Matoshi. /Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë