Gazeta10

Gjakovë, tre persona në kërkim përfundojnë nën pranga

Policia e Kosovës për rajonin e Gjakovës ka njoftuar për tri arrestime në rastë të ndara, e ndaj të cilëve ka pasur urdhëresa nga gjykata, raporton Gazeta10

Njëri rast ka i arrestimit ka ndodhur në fshatin Dujakë të Gjakovës ku pas arrestimit i njejti është dërguar në mbajtje.

Rasti i dytë ka ndodhur në rrugën Nënë Tereza ku pas arrestimit i njejti është dërguar në vuajtje të dënimit.

Rasti i tretë ka ndodhur në rrugën Ferid Imami ku pas arrestimit i njejti është dërguar në vuajtje të dënimit.

Këtu keni njoftimet nga Policia e Kosovës:

“Fsh Dujakë, Gjakovë (NN) 10.08.2022-09:45. Në bazë të urdhërresave të lëshuara nga gjykata është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në mbajtje derisa të dërgohet pranë gjykatës”.

“Rr.Nënë Tereza, Gjakovë 10.08.2022-09:45. Në bazë të urdhëresave të lëshuara është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar”.

“Rr.Ferid Imami, Gjakovë 10.08.2022-19:00. Në bazë të urdhëresave të lëshuara nga Gjykata Themelore në Gjakovë, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull shtetas shqiptar”. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri