Gazeta10

Gjuajtën me armë zjarri në Shkabaj të Prishtinës, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar në fshatin Shkabaj të Prishtinës, pas të njëjtit kishin shtënë disa herë në ajër me armë zjarri.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, gjatë kontrollit, të dyshuarve u janë gjetur dhe sekustruar dy pistoleta dhe një karikator.

Tutje policia bën me dije se të dyshuarit, me vendim të prokurorit janë liruar, teksa rasti shkon në procedurë të rregullt

Rasti ka ndodhur gjatë pasdites të së premtes.

“Janë arrestuar dy te dyshuari meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit kishin shtënë disa herë në ajër me armë zjarri. Gjatë kontrollit, te të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar: dy pistoletë dhe një karikator, ndërsa në vend të ngjarjes janë gjetur tetë gëzhoja. Të dyshuarit, me vendim të prokurorit lirohen, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë