Gazeta10

Grenell bisedon me Thaçin: Populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende President

Ish-emisari special amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, raporton Gazeta10.

Grenell ka thënë se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai ende do të ishte në Kosovë.

Ai po ashtu ka thënë se do të kishte më shumë vende punë si dhe bashkëpunim më të madh ekonomik me fqinjët e Kosovës.

Këtu keni statusin e plotë:

“Sapo fola me Hashim Thaçin nga burgu i Hagës. Jam i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende President. Ata gjithashtu do të kishin bashkëpunim më të madh ekonomik me fqinjët e tyre – dhe më shumë vende pune për fëmijët e tyre nëse Thaçi do të kthehej”, ka shkruar Grenell në Tëitter. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë