Gazeta10

Guardiola e do Silvën në Manchester City

Trajneri i Man City, Pep Guardiola ka folur për një largim të në  Bernardo Silva me një largim nga Etihad, shkruan SkyNews, transmeton Gazeta10.

E kam thënë shumë herë, kënaqësia ime për të trajnuar djemtë që kemi ngritur gjtë viteve të fundit ishte e madhe.

Isha rehat duke punuar me Oleksandr [Zinchenko], me Gabriel [Jezusin], me Raheem [Sterling], për shembull. Tre figura të pabesueshme që na ndihmuan shumë për të arritur atë që arritëm.

Por për shumë arsye, ndonjëherë duhet të ndajmë rrugën tonë, veçanërisht me dëshirën e lojtarit – kjo është gjëja më e rëndësishme.

Nëse ai qëndron është perfekt, por nëse duhet të largohet, futbolli është i tillë. Kur je futbollist, [karriera jote] është kaq e shkurtër. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë