Gazeta10

Hajdari kërkon dorëheqjen e Kusarit: Koston politike do ta vuajë vetë ajo

Dje gjatë ditës është publikuar biseda në mes të Mimoza Kusarit dhe Millan Radojçiq.

Analistja politike Fatime Hajdari në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë se Kusari Lila do të ishte dashur të ofrojë dorëheqje menjëherë pas publikimit të bisedës së saj me Radojçiqin.

“Patjetër se e shoh si problematike, madje mendojë se dot duhej të ofronte dorëheqje morale që mban si shefe e grupit parlamentar për hir të vërtetës të një subjekti që nuk i takon sepse ajo ka kandidu në këto zgjedhje me subjektin e saj politik e ka një koalicion aty, por nuk e di se do të veprojë tutje, është çështje e Kusarit në këtë rast. Koston politike do ta paguajë vet ajo”, është shprehur Hajdari. /GAZETA10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë