Gazeta10

Haki Abazi thotë se Qeveria e Kosovës në vitin 2021 nënshkroi kontratë me kompaninë e Radoçiqit

Deputeti Haki Abazi ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se në vitin 2021 nënshkroi kontratë me kompaninë e Milan Radoçiqit

Ai në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar një kontratë që sipas tij është nënshkruar nga Qeveria e Kosovës dhe kompania “Rad” në vlerë 574 mijë euro.

Sipas Abazit, kjo kontratë është e vitit 2021, dhe kjo kompani i përket terroristit serb, Milan Radoiçiq.

“Kjo kontratë është bërë me datën 13 Korrik 2021 për Kompaninë Rad për 574 mijë euro që është kompani e Radojćicit në veri të Republikës”, ka shkruar mes tjerash Abazi në Facebook.

Tutje ai ka thënë se kontrata në fjalë e vërteton bashkëpunimin e qeverisë me Radoiçiqin.

“Këtë kontratë e ka dhënë kjo qeveri dhe vërteton bashkëpunimin me Radoiçiq”, ka shkruar ai.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë