Gazeta10

Hasanpapaj: Marrëveshja s’ka dobi nëse Kurti s’i siguron pesë njohje nga vendet e BE-së

Bardhyl Hasanpapaj tha në Politko se nëse kryeministri, Albin Kurti përmes arritjes së marrëveshjes finale me Serbinë, në kuadër të dialogut me Serbinë, arrin t’i sigurojë pesë njohje nga pesë vendet e BE-së, Kosova më s’do të ketë nevojë për asgjë.

Komentatori politik, po ashtu tha se drafti i statutit të Asocacionit të Komunave me Shumicë Serbe, do të negociohet nga Kosova e Serbia në çdo lloj formati,, shkruan Gazeta10.

Sipas tij, Asociacioni më nuk është mundësi zgjedhjeje, pasi siç tha Hasanpapaj do të bëhet me apo pa këtë Qeveri.

“Nëse Kurti, si kryeministër arrin me një marrëveshje  t’i sigurojë pesë njohje të pesë shteteve të BE-së, me këtë marrëveshje, s’kemi nevojë për asnjë gjë tjetër. Nëse kjo marrëvehsje nuk i siguronë të paktën pesë njohje të BE-së, atëhëre kjo marrëveshje s’ka asnjë dobi. Drafti i statutit të Asociacionit do të negociohet në çdo llojë formati”, tha Hasapapaj. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova