Gazeta10

Haxhiu: Ministria na ka thënë se fajtorë për këtë situatë janë klubet, jo FFK-ja

Në emisionin “Kampionët” këtë të diel të ftuar janë: Avni Haxhiu, Faruk Statovci (analist I përhershëm), Valon Zymberi, Lulzim Abazi dhe Artan Osmani.

Gjatë diskutimit për moslicencimin e FFK-së, kryetari I Trepçës, Avni Haxhiu ka thënë se gjatë takimit me kryetarin e Komisionit për licencim janë sqaruar rreth problemit për situatën licencimit të Federatës së Futbollit të Kosovës.

Nga Ministria na kanë treguar se Federata nuk është problem, mirëpo disa klube që nuk kanë plotësuar dokumentacionin e duhur”, tha Haxhiu.

Tutje, ai foli edhe për pasojat që moslicencimi I Federatës do t’I shkaktojë klubit të tij.

“Jo vetëm klubi im, por edhe shumë klube tjera do të vuajnë pasoja nga kjo çështje”, tha ndër tjerash Avni Haxhiu.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur