Gazeta10

Hidhen poshtë raportimet se më 18-gusht do të nënshkruhet marrëveshja për të pagjeturit

Si të pavërteta janë cilësuar raportimet e mediave serbe se në takimin e 18-gushtit mes Kryeministrit Kurti dhe presidentit serb, Vuçiq do të nënshkruhet një dokument lidhur me çështjen e të pagjeturve.

Nga Bashkimi Evropian kanë thënë se nuk i komentojnë spekulimet në media, ndërsa Kryetari i Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti, është shprehur se në takimin e javës së kaluar në Bruksel, nuk ka pasur gatishmëri nga pala serbe për dakordim lidhur me këtë çështje./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë