Gazeta10

Hoxhaj: Serbia s’është e interesuar për Asociacion, por për ndarje të veriut

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në emisionin “Raport” ka thënë se Serbia nuk është e interesuar për Asociacion.

Sipas tij, Serbia dëshiron ta përdorë veriun e Kosovës që ti tregojë partnerëve ndërkombëtar që Kosova është shtet i dështuar.

“Unë jam 100 përqind i sigurt sikur jam duke qëndruar para jush se Serbia nuk e pranon, por që ajo nuk është e interesuar për Asociacion, Serbia është e interesuar për territor, për ndarje të veriut të Kosovës dhe Serbia është e interesuar që ta përdorë veriun e Kosovës si temë mi tregu botës që ky vend, ky popull nuk di mu qeverisë, që është shtet i dështuar, Serbia është e interesuar që ta përdorë veriun që Kosova mos të ketë kredibilitet ndërkombëtar, që partnerët tanë evropian dhe amerikanë mos me i besu Kosovës”, tha ai në “Raport”./Gazeta10

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri