Gazeta10

I biri i Bidenit shpallet fajtor për tri akuzat për armë

I biri i presidentit amerikan, Joe Biden, Hunter, është shpallur fajtor për tri akuzat federale për armë, raporton BBC.

Vendimi i jurisë është marrë pas tre orësh arsyetim.

I biri i presidentit ishte akuzuar se ka gënjyer për përdorim të kokainës kur ka blerë një revole në vitin 2018.

Ai është shpallur fajtor për dy akuza për dëshmi të rreme dhe një për posedim të jashtëligjshëm të armës.

Hunter mund të përballet me 25 vjet burgim teksa ishte deklaruar i pafajshëm për këto akuza.

Gjykimi i profilit të lartë është zhvilluar në kohën kur babai i tij do të rikandidojë për president. Kjo është hera e parë që një fëmijë i presidentit aktual shpallet fajtor për krime./Gazeta10

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube