Gazeta10

Iniciatorët e lejimit te shamisë në shkolla, kërcënojnë me padi secilin kundërshtar të iniciativës

Një prej iniciatorëve të lejimit të shamisë në shkolla, Durim Berisha, me një postim në faqen e tij në Facebook ka kërcënuar me padi Lulzim Peci nëse kundërshton kampanjën e nisur “#ndryshojeni_ua_për_shaminë”, shkruan Gazeta 10.

Peci iu është kundërpërgjigjur me komentin se bartja e shamisë është pjesë e agjendës islamike:
“Berat miku, shamiat në shkolla janë agjendë e islamit politik, dhe kjo është më se e qartë nga protagonistës e kampanjës për lejimin e tyre!Make no mistake!”, ka komentuar Peci në Facebook/Gazeta 10.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)