Gazeta10

Ish inspektori i AKI-së kërkon dorëheqjen e Kusari-Lilës: Cënoi sigurinë kombëtare

Ish-inspektori i AKI-së, Burim Ramadani, ka kërkuar dorëheqjen e shefes së deputetëev të VV-së, Mimoza Kusari-Lila, duke thënë se ajo duhet të rrëfehet pse ka folur me Milan Radojiçiqi.

“Dorëhiqu dhe rrëfehu Mimozë: pse komunikove me një të arratisur në Serbi?Radoiçiq u bastis më 23 nëntor 2018. Pra, gati 6 vjet më parë. Ai u arratis në Serbi!Shefja e Grupit Parlamentar në pushtet, Mimoza Kusari Lila, komunikoi më shumë se një herë me një të arratisur”, ka shkruar Ramadani.

Ramadani thotë se Kusari-Lila ka cënuar sigurinë kombëtare, meqë komunikimi i saj me Radojiçiq është në forëm raportimi personal.

“Cenimi i sigurisë kombëtare është i padilemë për faktin që komunikimi – madje në formë raportimi personal – i Mimozës është bërë me një të arratisur që strehë ka gjetur në Serbi.

Rrjedhimisht, përbën kërcënim për sigurinë kombëtare të Kosovës.

#Siguriakombetare #Kosova”, ka shkruar ai tutje./Gazeta10

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube