Gazeta10

“Jam favorit për kryetar të PDK-së” – Berisha: Përveç Fatmir Limajt, të gjithë kanë vend në parti

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha ka paralajmëruar se ështhë njëri prej favoritëve për kryetar të PDK-së, në zgjedhjet e brendshme të këtij subjekti kurdo që ato të mbahen.

Berisha në Politiko shtoi se PDK aktualisht është stabile, dhe se pret që gara elektorale pë krijimin e strukturave të brendshme, të jetë me figura të reja, shkruan Gazeta10.

“Në PDK funksionojnë të gjitha organet. PDK është stabile. Kur t’i vije radha procesit partiak zgjedhor, do të ndodh. Edhe unë jam favorit për kryetar të partisë. Do të jetë garë elektorale për krijimin e strukturave  me njerëz të ri, dhe do të ketë me siguri kanditat të ri për kryetar. Dhe nëse z.Krasniqi vërtetë vlerësohet se ka bërë një punë të mirë dhe të shkëlqyer, do të mbetet kryetar”, tha tutje deputeti Berisha./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova