Gazeta10

“Janë mësuar veç me mish e meze”, Bajinovci flet për sigurimin e bukës së motmotit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka shkruar në profilin e tij në platformën “X” rreth debatit që është ngjallur rreth korrje-shirjeve dhe pretendimeve të Qeverisë së Kosovës, konkretisht ministrit Faton Peci, se Kosova ka siguruar grurin për sivjet.

Bajqinovci, pa e specifikuar se për kënd e ka fjalën, ka thënë e ata që s’e kanë pritur mirë lajmin që Kosova për herë të parë po e siguron bukën “duket se janë mësuar veç me mish e meze”.

 “Ata që nuk e pritën mirë lajmin që Kosova po e siguron për herë të parë bukën e vet, siç duket janë mësuar veç me mish e meze”, ka shkruar Bajqinovci.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë