Gazeta10

Jashari për Idrizin: S’e ka të qartë ku e pse ka shku në Hagë – thotë që s’ka asgjë me krerët e UÇK

Avokati Arbër Jashari në emisionin “Politiko” ka komentuar pjesëmarrjen në Hagë të dëshmitarit Agim Idrizi.

Sipas tij, Idrizi nuk e ka të qartë ku e pse ka shku në Hagë, raporton Gazeta10.

“Po vërehet që Agim Idrizi nuk e ka të qartë se ku ka shku, as për çka ka shku, as çka ka kërku sepse gjatë gjithë kohës po thotë që kam shku me i marr disa informacione në faktë ka shku në një tribunalë ose në një gjykim shumë të rëndësishëm ku po gjykohen krerët e UÇK-së, ndërkohë thotë që un nuk kam kurgju të keqe kundër krerëve të UÇK-së, dhe krejt dëshmia e tij është e orientuar në disa persona”, tha ai në Politiko.

Jashari thotë për Idrizin që ai është vetëm një dëshmitarë viktimë./Gazeta10

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri