Gazeta10

Joe Biden në kabinetin e tij mbanë medaljen e Kosovës për djalin e tij

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka një lidhje të veçantë me Kosovën. Ai është një nga zërat më të fuqishëm që është angazhuar për lirinë e saj, ka vizituar vendin ndërsa një lidhje tjetër është fakti që djali i tij i ndjerë Beau Biden, që kishte vdekur si pasojë e sëmundjes së kancerit, në vitin 2015.

Beau Biden kishe pasur angazhim në Kosovë. Pas vdekjes së tij Kosova e nderoi atë – një rrugë mori emrin e tij, që akoma e bartë atë.

Pos kësaj, Biden e mori edhe një medalje nga Kosova për të birin e tij.

Magazina e famshme “Time”, e ka vërejtur që në kabinetin e Biden gjendet ajo medalje.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube