Gazeta10

Kanal10 me 10 gusht shënon dy vjetorin e themelimit, del në objekt të ri e fillon projekte të reja

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal10, është bërë e ditur se ky television me 10 gusht shënon dy vjetorin e themelimit, raporton Gazeta10.

Po ashtu është bërë e ditur se krahas dy vjetorit, televizioni në fjalë do transferohet në objekte të reja.

Tutje, me 10 gusht, pritet edhe lanësimi i dy projekteve të reja, Gazeta 10 si dhe Radio 10.

Për më shumë ka folur edhe zv.drejtori i Kanal10, Fidan Rama, i cili ka thënë se ky është investimi më serioz që ka ndodhur viteve të fundit në sferën mediale të Kosovës.

“Faktikisht, dy vjetori na gjen me një dimension tjetër absolutisht, nuk ka asnje lloj diskutimi. Objekti prapa është një investim e kam quajtur edhe disa herë të tjera, më seriozi që është bërë viteve të fundit në media në Kosovë”.

Tutje, Rama ka thënë se do të ketë edhe risi brenda këtij projekti e ku do të ketë vend për shumë të rinjë e të reja.

“Do të ketë risi të tjera brenda aty që do t’i shohim shumë shpejt. Ndoshta jo sot, por ditëve të ardhshme dhe ku shumë të rinjë e të reja do të jenë bashkë me neve në këtë projekt”. / Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?