Gazeta10

Kanal10 me 10 gusht shënon dy vjetorin e themelimit, del në objekt të ri e fillon projekte të reja

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal10, është bërë e ditur se ky television me 10 gusht shënon dy vjetorin e themelimit, raporton Gazeta10.

Po ashtu është bërë e ditur se krahas dy vjetorit, televizioni në fjalë do transferohet në objekte të reja.

Tutje, me 10 gusht, pritet edhe lanësimi i dy projekteve të reja, Gazeta 10 si dhe Radio 10.

Për më shumë ka folur edhe zv.drejtori i Kanal10, Fidan Rama, i cili ka thënë se ky është investimi më serioz që ka ndodhur viteve të fundit në sferën mediale të Kosovës.

“Faktikisht, dy vjetori na gjen me një dimension tjetër absolutisht, nuk ka asnje lloj diskutimi. Objekti prapa është një investim e kam quajtur edhe disa herë të tjera, më seriozi që është bërë viteve të fundit në media në Kosovë”.

Tutje, Rama ka thënë se do të ketë edhe risi brenda këtij projekti e ku do të ketë vend për shumë të rinjë e të reja.

“Do të ketë risi të tjera brenda aty që do t’i shohim shumë shpejt. Ndoshta jo sot, por ditëve të ardhshme dhe ku shumë të rinjë e të reja do të jenë bashkë me neve në këtë projekt”. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë