Gazeta10

Kanë filluar të largohen barrikadat në veriun e Kosovës

Kanë filluar të largohen barrikadat në veriun e Kosovës, raporton Gazeta10.

Barrikadat janë vendosur mbrëmë nga grupe në veriun e Kosovës si përgjigje ndaj paralajmërimit të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit në targa dhe letërnjoftima me Serbinë.

Serbët lokal atje kanë vendosur kamionë nëpër rrugë në drejtim të pikave kufitare Jarinje dhe Bërnjak. Po ashtu, Policia e Kosovës sot ka njoftuar se ka pasur të shtënë me armë zjarri në drejtim të njësive policore atje.

Barrikadat po hiqen pasi Kosova nën rekomandime ndërkombëtare vendosi që ta shtyjë vendimin për vendosjen e reciprocitetit për 30 ditë. / Gazeta10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë