Gazeta10

Këta janë katër të arrestuarit nga policia që u kapën me drogë në vlerë deri në 200 mijë euro

Njësiti i Trafikut të Autostradave në Pjesën Vërmicë-Prizren, mbrëmë ka kapur një sasi të konsiderueshme të substancave narkotike, të llojeve të ndryshme që kapin vlerën e mbi 200 mijë eurove. Për rastin Policia ka arrestuar katër persona.

Siç raportoi ekskluzivisht  Sinjali, bëhet fjalë për një sasi të konsiderueshme të substancës narkotike, ekstazi.

Por, kjo siç merr vesh  Sinjali nuk ka qenë substanca e vetme e kapur nga Policia. Aty është gjetur edhe kokainë, crack, LSD, dhe lloje të tjera të drogave, vlera e të cilave shkon në mbi 200 mijë euro.

Sinjali gjithashtu ka mësuar ekskluzivisht edhe emrat e katër personave që janë të përfshirë në këtë rast, bëhet fjalë për Patryk Selmanin, Ron Vllasaliun, Driton Tullarin dhe Erzen Dulahin.

Si ndodhi rasti?

Policia i sekuestroi substancat narkotike pasi ndali dy vetura të markës Golf 7 për tejkalim të shpejtësisë.

Pas këtij momenti njëri nga të dyshuarit, e ka hedhur çantën me sasitë e drogave në të.

Policia ka sekuestruar edhe disa telefona dhe para të gatshme.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij