Gazeta10

Kjo është agjenda e komunës së Prishtinës për Festën e Flamurit

Nesër për ndër të festës së 28 Nëntori, Dita e Flamurit  edhe komuna e Prishtinës ka organizuar disa aktivitete.

Sipas njoftimit të komunës, dita do të fillojë me senacën solemne në Kuvendin Komunal, duke filluar nga ora 10:00.

Më pas, në orën 13:00 do të ketë koncerti në sheshin “Zahir Pajaziti”, ku edhe do të bëhet shpalosja e flamurit.

Agjenda e plotë:

10:00 Seanca solemne në Kuvendin Komunal

Respektimi i himneve

– Himni i Kosovës

– Himni i Shqipërisë

– Dy pika muzikore

10:10 Hapja e seancës nga Kryesuesi i Kuvendit Komunal, Pëllumb Bajçinovci

10:15 Fjala e Ambasadorit të Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj

10:30 Fjala e Kryetarit të Kryeqytetit, Përparim Rama

10:45 Foto në grup

10:50 Përfundimi i seancës

12:00 Libri Shumëngjyrësh- Teatri Dodona

Shfaqje për fëmijë.

12:30 Ecje e Kryetarit përgjat sheshit në festimet e Kryeqytetit

13:00 Koncerti në sheshin “Zahir Pajaziti” dhe shpalosja e flamurit

– Performancë nga Nusret Muqiqi

– Shpalosja e flamurit tek Grand Hotel

– Performancë nga grupi “Çamëria”

– Performancë nga grupi “Labëria”

– Performancë nga grupi “Përmetit”

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?