Gazeta10

Komuna e Podujevës dhe “Jetimat e Ballkanit” ndërtojnë pesë shtëpi për familjet skamnore

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka bërë të itur se me humanistin Halil Kastrati sot kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për ndërtimin e pesë shtëpive për familje skamnore në Podujevë.

Bulliqi tha se tashmë është bërë edhe përzgjedhja e familjeve që do t’iu ndërtohen shtëpitë e reja, ku sipas tij, njëra nga këto familje i përket komunitetit ashkali.

“Në këtë marrëveshje të bashkëpunimit, Komuna participon me nga 10 mijë euro, kurse shoqata “Jetimat e Ballkanit” me nga 20 mijë euro”.

“Krahas vizitave tek familjet përfituese e vizituam edhe Qendrën Rezidenciale e cila po ndërtohet me cilësi të lartë dhe sipas planit dinamik”, shkroi Bulliqi.

Ai e falënderoi Shoqatën “Jetimat e Ballkanit” dhe të gjithë donatorët për kontributin që e kanë dhënë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur