Gazeta10

Komuna e Prishtinës hesht përballë “kafshimeve” të qenëve endacak në kryeqytet (Foto)

Të enjtEn është sulmuar nga qentë endacakë një fëmijë i moshës 8-vjeçare në Rrugën C në Prishtinë, raporton Gazeta10.

Për këtë rast janë publikuar edhe pamjet e rënda të kafshimit të qenve në trupin e 8-vjeçarit.

Ndërkohë, Komuna e Prishtinës vazhdon të mburret me punë e festivale, por një nga shqetesimet më të mëdha të qytetarëve të Prishtinës për trajtimin e qenëve endacakë, ka mbetë ende pa një adresim dhe seriozitet.

Për këtë problem Komuna ende nuk ka prezantuar ndonjë plan për trajtimin e qenëve. / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)