Gazeta10

“Kosova e ka një rast të mirë të arrijë nesër marrëveshje në Bruksel pas luftës në Ukrainë” – Flet Nexhmedin Spahiu

Komentatori politik, Nexhmedin Spahiu në emisionin “Politiko” ka treguar pritshmëritë e tij për takimin e Kurti – Vuçiq nesër në Bruksel.

Sipas tij, Kosova ka përparësi ndaj Serbisë për të arritur këtë marrëveshje pas presionit të Perëndimit ndaj shtetit serb.

“Në interes të Kosovës është që nesër të ketë marrëveshje, Kosova e ka një rast të mirë për të bërë një marrëveshjë të mirë, rasti i mirë është për shkakun e luftës në Ukrainë pasi presioni i Perëndimit mbi Serbinë është i madh dhe në anën tjetër përshkak të situatës në teren pas vendosjes së flamujëve Kosova do të duhej ta akreditonte këtë situatë dhe ky është një moment i mirë të bëjë një marrëveshjë të mirë dhe jo të humb kohë”, tha ai në Politiko.

Spahiu thotë se nuk dyshon në vullnetin e mirë të kryeministrit Kurti për ta përfaqësuar Kosovën në mënyrën më të mirë./Gazeta10

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri