Gazeta10

“Kosova është e okupuar nga shqiptarët”, tifozët qipriotë e shfaqin hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb (FOTO)

Provokimet e serbëve karshi Kosovës po vazhdojnë.

Tifozët kanë vazhduar t’i shfrytëzojnë aktivitetet sportive për të shpalosur pankarta dhe slogane të ndryshme për vendin tonë.

Rasti i fundit ndodhi në Qipro, në ndeshjen e basketbollit të FIBA Europe Cup mes ekipeve Egis Kormend nga Hungaria e Anorthosis Famagusta nga Qiproja.

Në fakt, tifozët e shfaqën një flamur me hartën e Kosovës, por me ngjyrat e flamurit serb.

Gjithashtu, ata e shpalosën edhe sloganin: “Lufta nuk është vetëm në Ukrainë. Qiproja është e okupuar nga Turqia, Kosova është e okupuar nga shqiptarët”.

Me siguri, FIBA do të ndërmarrë masa ndaj ekipit qipriot dhe do ta dënojë atë për shfaqjen e mesazheve dhe pamjeve nacionaliste.

Pak javë më parë, Rumania u dënua për shfaqjen e slloganit “Kosova është Serbi” dhe për thirrjet e tifozëve rumunë “Serbia, Serbia”.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?