Gazeta10

​Kosova përballet sot me Norvegjinë

Kombëtarja e Kosovës do t’i rikthehet sot aksionit pas afro tre muajve. “Dardanët” do të zhvillojnë sonte ndeshjen miqësore kundër Norvegjisë.

Përballja e sotme do të zhvillohet në stadiumin “Ullevaal” të Oslos me fillim nga ora 19:00.

Ky është testi i fundit për Kosovën e Franco Fodas para ndeshjeve zyrtare të Ligës së Kombeve, që nisin në shtator, e ku gjendet në grup me Rumaninë, Qipron dhe Lituaninë.

19:00 Norvegjia – Kosova (Stadiumi Ullevaal)

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube