Gazeta10

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para duelit me Bjellorusinë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, të hënën paradite ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes që e luan me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”.

Stërvitja e mbajtur në kampin nacional të FFK-së, në Hajvali, nuk ka qenë aq e ngarkuar, pasi futbollistët kanë bërë kryesisht ushtrime të lehtë dhe janë stërvitur me top.

Kosova, të martën prej orës 20:45 përballet me Bjellorusinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo ndeshje është e fundit në këtë cikël eliminator për Kosovën dhe i takon Grupit I kualifikues.

Në këtë përballje, “Dardanët” futen pas një serie pozitive, ku në tri ndeshjet e fundit, kanë regjistruar dy fitore dhe një barazim.

Edhe ndaj Bjellorusinë, Kosova do të ketë mungesa të rëndësishme në përbërje, ndërsa aktualisht, kanë tubuar 11 pikë pas 9 ndeshjeve të luajtura në këto kualifikime dhe zë vendin e katërt në grup. Bjellorusia është e parafundit në grup me 9 pikë të mbledhura.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
Sadiku
Sadiku: I vrari kishte qëndruar në shtëpi bashkë me fëmijët në Arbëri para neutralizimit