Gazeta10

Kosovare Asllani përfshihet në ekipin e më të mirave të “Euro 2022”

Futbollistja e talentuar, Kosovare Asllani, është përfshirë në ekipin e më të mirave të “Euro 2022”, shkruan Gazeta10.

Mediumi “Goal” e ka përzgjedhur në mesin e më të mirave futbolliste Asllani e cila luan për Suedinë.

“Çdo kundërshtar që del kundër Kosovare Asllanit di gjithçka për talentin e saj, dhe çfarë mund të bëjë ajo – por kjo nuk e bën më të lehtë ta ndalojë atë”, shkruan Goal, transmeton Gazeta 10.

“Lojtarja e talentuar e udhëheqi lojën për Suedinë teksa arritën në gjysmëfinale, duke u renditur e treta për rastet e krijuara, e dyta për asistime, e treta për driblime të përfunduara dhe e dyta për faullet e fituara”.

“Futbollistet me aftësitë e saj shihen shpesh si lojtarë luksi, por Asllani ka një ritëm pune dhe disiplinë mbrojtëse që është jashtëzakonisht e rrallë në pozicionin e saj”, shkruan më tej Goal. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë