Gazeta10

Kupa e Kosovës, Prishtina eliminon Ballkanin, Gjilani shkatërron Trepçën ‘89

Kanë përfunduar tre nga katër ndeshjet e programit të sotëm të Kupës së Kosovës, ku vetëm njëra prej tyre shkon në vazhdime.

Skuadrat si Prishtina, Gjilani dhe Vushtrria kanë siguruar biletën drejt gjysmëfinales së kësaj gare, raporton KosovaPress.

Prishtina ka korrur fitore si vendase kundër Ballkanit, duke e mposhtur 2:0 kampionin kosovar nën urdhrat e trajnerit të ri, Debatik Curri.

Golat e fitores për Prishtinën i shënuan Kushtrim Uka nga penalltia në minutën e 45+3’ dhe Genc Hamiti që e vulosi rezultatin final 2:0 në minutën e 59’ të ndeshjes.

Po ashtu, fitore sot regjistroi edhe Gjilani, i cili si mysafirë e shkatërroi Trepçën ’89 me rezultat të thellë 5:1.

Pesë golat për Gjilanin i shënoi vetëm një lojtar, respektivisht kapiteni Albert Dabiqaj në minutën e 2’, 9’, 34’, 68’ dhe 88’, kurse golin e nderit te Trepça ’89 e shënoi Ardian Muja në minutën e 20’.

Fitore sot regjistroi edhe Vushtrria, e cila e eliminoi Beharin me rezultat minimal 1:0.

Ndërkaq, ndeshja mes Llapit dhe Malishevës ka përfunduar pa fitues, me rezultat të barabartë 2:2, dhe tani do të nevojiten vazhdimet, ndoshta edhe penalltitë për ta caktuar skuadrën që vazhdon në gjysmëfinale.

Rezultatet finale:

Prishtina 2:0 Ballkani

Trepça ’89 1:5 Gjilani

Vushtrria 1:0 Behari

Llapi 2:2 Malisheva (Ndeshja shkon në vazhdime)

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)