Gazeta10

Kurti për vendimin për targat: Nuk ka mënyrë tjetër përpos zbatim

Katër vite më vonë po implementojmë vendimin për target që vetë Serbia ishte pajtuar në vitin 2018, ka deklaruar kryeministri Albin Kurti pas takimit në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Gazeta10.

Shefi i ekzekutivit tha se për zbatimin e reciprocitetit, përkatësisht vendosjes së targave, nuk ka mënyrë tjetër të implementimit.

“Jemi duke implementuar vendimin për target e veturave për të cilin janë pajtuar edhe vetë serbët e Kosovës në vitin 2018 që t’i vendosin tabelat e Republikës së Kosovës. Katër vjet më vonë ne po implementojnë diçka që është në pajtim me Kushtetutën e vendit dhe ligjet tona. Duke qenë në përputhje me zotimet e Serbisë dhe obligimet e tyre në negocitat në Bruksel, nuk ka mënyrë tjetër dhe që është në dobi të të gjithëve të bëjmë çdo gjë legjitime”, tha Kurti.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë