Gazeta10

Kurti s’flet për bastisjet: Deklarohemi gjatë ditës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka refuzuar të flasë për bastisjet e Policisë në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë dhe pronat e Ridvan Muharremit.

Kurti i pyetur për aksion dhe arrestimet që kanë ndodhur, tha se për këtë çështje do të deklarohet gjatë ditës.

“Unë ju ftoj të gjithëve që nga sot me datë 18 gushtë të aplikoni për këtë masë të efiçiencës së energjisë. 45 ditë do të jetë thirrja e hapur e tash ne e kemi një koktej modest aty për këtë masën e tretë të energjisë”.

“Për çështje tjera jashtë efiçiencës që po ju intereson deklarohemi gjatë ditës sot”, tha ai.

Ai ka marrë pjesë në ceremoninë e lansimit të “Thirrjes publike për mbështetjen e konsumatorëve familjarë në investimin në pajisje shtëpiake efiçiente dhe sistemin diellor për ngrohjen e ujit sanitar”.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?