Gazeta10

Kusari-Lila tenton ta bind deputetin Shabani të votojë në linjë me shumicën

Gjatë votimit të Projektligjit për letërnjoftimin, në momentin kur në votim u hodhën 13 amendamentet e mbështetura nga komisioni funksional për këtë projektligj në votim nuk mori pjesë deputeti nga radhët e komunitetit boshnjak, Bahrim Shabani.

Kryetarja e grupit parlamentar të mazhorancës, Mimoza Kusari-Lila provoi ta bindë Shabanin që të votoj për. Në ndihmë Kusari-Lilës i erdhi edhe deputeti Dimal Basha. Përkundër insistimit të tyre, Shabani bashkë me 3 deputetë të tjerë, abstenuan.  

Duke qenë së në votim morën pjesë 61 deputetë, projektligji kaloi.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë