Gazeta10

Kushtrim Sadiku: Gazeta 10 dhe Radio 10, komponent për ta vulosur suksesin e televizionit

Drejtori i programit në Kanal10, Kushtrim Sadiku, e ka cilësuar Radion10 dhe Gazetën10, të lansuara sot si komponent të rëndësishëm për të patur sukses televizoni, shkruan Gazeta10.

Ai u shpreh se këto dy produkte të reja të Kanal10 janë sfiduese edhe për të, pasiqë do të jepet kontribut direkt në radio dhe se kjo është një mundësi e mirë edhe për gazetarët e rinjë ta shpërfaqin talentin e tyre.

“Besoj se kjo komponent është e doemosdoshme për ta vulosur suksesin e televizionit shumë shpejt, për dy vite…gazetarët e rinjë do të kenë mundësin ta dëshmojnë talentin e tyre në shumë dimensione”, ka thënë Sadiku për Kanal10.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)