Gazeta10

Kuvendi fillon punimet, miratohet rezoluta e propozuar nga Vetëvendosja për adresimin e rritjes së çmimeve

Kuvendi i Kosovës para pak minutash ka filluar seancën e radhës, raporton Gazeta10.

Me 61 vota për është votuar rezoluta e propozuar nga Lëvizja Vetëvndosje për adresimin e rritjes së çmimeve.

Në këtë seancë janë planifikuar përfundimi i disa pikave të mbetura nga seancat e kaluara si dhe vazhdimi i së resë.

Në Kuvend nuk janë parë të gjithë deputetët. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë