Gazeta10

Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Kuvendi i Kosovës ka nisur punimet e seancës së sotme me një minutë heshtje për viktimat e gjenocidit në Srebrenicë.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca kërkoj nga deputetët që të mbajnë një minutë heshtje për të kujtuar 29 vjetorin e masakrës së Srebrenciës.

 “Lavdi u kujtofshin gjithmonë”, tha Konjufca.

Kujtojmë se Qeveria e Kosovës të mërkurën e ka shpallur 11 korrikun si Ditë Përkujtimi për gjenocidin në Srebrenicë.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë