Gazeta10

Ky është dëshmitari i radhës në çështjen e Thaçit në Hagë

Në Hagë ka nis sot gjykimi i ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Të gjithë u deklaruan të pafajshëm, teksa janë pyetur për aktakuzën e ndryshuar.

Kjo seancë ka filluar sot të mbahet pasdite dhe po mbahet në seancë publike.

Shefqet Kabashi është ai i cili po dëshmon  në Hagë duke iu përgjigjur pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në çështjen e Thaçit.

Ai po përgjigjet në Gjuhën Angleze, meqë sipas tij në deklarimet e mëhershme të dhëna në gjuhën shqipe është keqkuptuar për shkak të dialektit.

Ai ka dëshmuar edhe në Tribunalin për Krime Lufte në ish-Jugosllavi

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa