Gazeta10

Lajçak pas takimeve me Kurtin dhe Vuçiqin: Po përgatitemi për nesër

Përfaqësuesi Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, pas takimit të sontëm me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Vuçiq, ka publikuar disa fotografi në rrjetin social Twitter. 

Lajçak ka thënë se është takuar me Kurtin dhe Vuçiq për t’u përgatitur për diskutimet e neserme, transmeton Gazeta10. 

“Në prag të dialogut të nivelit të lartë në Bruksel, pata takime me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, për t’u përgatitur për diskutimet e nesërme”,  ka shkruar ai. 

Takime me Kurtin e Vuçiq ka zhvilluar edhe i Dërguari i Amerikës për Ballkanin, Gabriel Escobar./Gazeta10 

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)