Gazeta10

Lot gëzimi mes ushtarëve të rinj që iu bashkuan FSK-së

251 ushtarë të rinj i janë shtuar radhëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Në ceremoninë e betimit, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se kjo rritje do të vazhdojë, pasi pas 9 javësh do të diplomojnë edhe mbi 300 rekrutë, ndërsa në muajin shtator do të shpallet konkursi i ri për 612 ushtarë aktivë dhe 367 rezervë

“Shumë urime krenaria jonë e ju priftë e mbara në misionin tuaj të shenjtë. Detyra , Nderi dhe Atdheu mbi të gjitha”, tha ndër të tjera Mehaj.

Në postimin më poshtë, mund të shihni disa fotografi tejet emocionuese të postuara nga ministri në ditën e betimit të ushtarëve të rinj të FSK-së.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë