Gazeta10

Luis Enrique favorit për të marr drejtimin e gjigantit italian

Luis Enrique është shfaqur si favorit për të zëvendësuar Luciano Spallettin te Napoli dhe Aurelio De Laurentiis thuhet se po përgatit një kontratë për trajnerin spanjoll.

Tensionet filluan të krijohen mes Spalletti dhe De Laurentiis pasi ata siguruan titullin e tyre të parë pas 33 viteve. Presidenti aktivizoi në heshtje një klauzolë rinovimi njëvjeçare në kontratën e trajnerit, diçka që nuk shkoi mirë pasi Spalletti donte të ulej dhe të përfundonte një marrëveshje të re.

Pas javësh spekulimesh, tani ka filluar të bëhet e qartë se Spalletti ka të ngjarë të largohet nga Napoli në fund të këtij sezoni, duke e detyruar De Laurentiis të gjejë një zëvendësues adekuat për të marrë përsipër projektin e klubit.

Siç raportohet nga “Corriere dello Sport”, Luis Enrique është tani objektivi kryesor për të zëvendësuar Spallettin dhe De Laurentiis është i etur për të bindur spanjollin të shkojë në Napoli.

Një kontratë dyvjeçare me vlerë rreth 10 milionë euro është duke u përgatitur për Luis Enriquen.

Nëse ish-trajneri i Spanjës refuzon ofertën, De Laurentiis do të shikojë opsione të tjera si Thiago Motta i Bolonjës dhe Vincenzo Italiano i Fiorentinës .

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij