Gazeta10

Lulzim Peci thotë se Vuçiq po ironizon me NATO-në

Drejtori i institutit KIPRED, Lulzim Peci, ka thënë se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq, po ironizon me NATO-në, shkruan Gazeta10.

Peci ka thënë se Vuçiq ka akuzuar Kosovën se po planifikon vrasjen e serbëve në very dhe se kjo është vetëm veprim i shteteve kriminale.

Tutje, Peci ka thënë se mbetet të shihet edhe reagimi i QUINT-it si dhe NATO-së për këto deklarata të Vuçiqit.

Këtu keni statusin e plotë:

“Para shkuarjes ne Bruksel per takimin e ardhshem me Kurtin, ne konferencen e sotme per shtyp, Vucici paska zgjedhur me terma dramatik te ironizoj me NATO’n dhe Kuintin qe me force mund te bejne cfare te duan ne kete pjese te botes (por jo edhe gjithkund), se Serbia nuk mund te detyrohet ta pranoj veteshkaterrimin, si dhe te akuzoj Kosoven qe planifikon vrasjen e serbeve ne veri te vendit, gje te cilen e bejne vetem shteter kriminale.

Presim te shohim edhe reagimin e Kuintit dhe NATO-s, pas ketyre deklaratave te Vucicit”, ka shkruar Peci në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)