Gazeta10

Manastiri i Deçanit, Abdullahu i reagon Qeverisë: Po flasim për rrenë dhe shkelje parimesh partiake të VV-së

Zëdhënësi i PDK-së, Faton Abdullahu ka reaguar lidhur me pronat që duhet t’i regjistrohen Manastirit të Deçanit.

Ai, ka shkruar se problemi për këtë çështje nuk po shtrohet se a është apo nuk është vendim kushtetues, por se siç thotë ai po flitet për dallavere e pafytyrësi në politikën e kësaj qeverie.

Përmes, një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook, Abdullahu ka thënë se kjo qeveri po rren dhe ka shkelur parimet partiake të VV-së.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur