Gazeta10

Matoshi: Kurti ia ka lidhë këmbët vetit, nesër shkon i sanksionuar në Bruksel

Publicisti Halil Matoshi ka thënë se Kurti shkon në Bruksel si i sanksionuar, ai sipas tij ia ka lidhë këmbët vetit.

“Kur ju kam thënë që janë sanksione, kolegët e mi bertitshin janë masa, tash Kurti vet tha që janë sanksione. Në të drejtën ndërkombëtare nuk ka term masa por sanksione”, tha Matoshi.

Ai tutje në emisionin “Politiko”, me Kushtrim Sadikun tha që Kosova është e ndëshkuar dhe një njeri në tavolinë si i ndëshkuar nuk mundet me i mbrojtë interesat e vendit.

“Mbrojtja e interesave të vendit është detyrim i kryeministrit, Kosova është e sanksionuar si pasojë e veprimeve të tij”, tha Matoshi.

Matoshi iu drejtua Nexhmedin Spahiut që “mos boni hajgare me shtet”.

“Po mundohesh mem qit keq po kot e ki”, i tha Matoshi deputetit Basha. /Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri